به دنبال رد پا

به دنبال رد پا

کتاب ارزشمند به دنبال ردپا که دو نویسنده ایرانی و آمریکایی دارد ، با ترجمه خوب خانمها میارکیانی و توکلی نیا در ۲۷۵ صفحه توسط نشر هستان منتشر شد .
سارا سفری یکی از دو نویسنده کتاب ، که سالها پیش به همراه خانواده اش از زادگاه خود ایران مهاجرت نمود و مقیم آمریکا شد، از کوهنوردان سخت کوش و همچنین از فعالین و طرفداران عدالت اجتماعی است . او برای حقوق زنان مبارزه می کند . او به چندین قله مرتفع جهان از جمله درهیمالیا صعود نمود .
جفری کاتلر نویسنده دیگر کتاب تاکنون بیش از ۹۰ کتاب غیر داستانی نوشته است . او روانشناس و بنیانگزار موسسه ی توانمندسازی دختران نپال است .

در کتاب ” به دنبال رد پا ” ، سارا چگونگی تحقق رویایش که صعود به اورست بود را با قلمی ساده و روان بیان می کند . صعودی که در نهایت به آگاه سازی دنیا از مشکلات دختران فراموش شده و به حاشیه رانده شده ای که قربانی قاچاق و دادو ستدجنسی کودکان در نپال شد .
در مقدمه کتاب می خوانیم : این کتاب علاوه بر ماجرای زلزله ویرانگر سال ۲۰۱۵ در نپال ، که هزاران کشته و میلیونها بی خانمان به جا گذاشت که از امکانات اولیه نظیر سر پناه ، غذا و آب محروم ماندند. ماجرای زنی شجاع و سرسخت را بازگو می کند که با تلاش پیگیر خود به دنبال این است تا دنیا را از وضعیت اسف بار دخترانی آگاه سازد که بدون کمک و پشتیبان مانده اند و به احتمال خیلی زیاد سرنوشتی جز تن دادن به ازدواج اجباری و یا تبدیل شدن به یک برده جنسی در انتظارشان نیست .
فصلهای کتاب دو روایتگر دارد تا ماجراها و رویدادهایی که در نقاط مختلفی مانند کاتماندو ، کوهستان اورست و مرکز زلزله اصلی در ناحیه خومبو و در نزدیکی کمپ اصلی ، به طور هم زمان روی داده اند ، تعریف کنند .
تعداد شمارگان کتاب در کشور ۸۰ میلیونی ما تنها ۵۰۰ عدد می باشد که خوشبختانه و البته متاسفانه پس از گذشت سه سال از انتشارش درمراکز مختلف از جمله فروشگاه همنورد (دفتر کانون) موجود است.

همچنین ببینید

زنان قله آناپورنا

جایی برای زنان بر روی قله آناپورنا

این کتاب فقط شرح حال صعود به کوهی بلند و خطرناک نیست٬ بلکه داستان تلاش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *