خانه / روابط عمومی / برنامه ها / برنامه ی آینده / برنامه آینده: قله خربو (ماسوله)

برنامه آینده: قله خربو (ماسوله)

توضیحاتی پیرامون برنامه آینده گروه

قله خربو :

قله خربو با ارتفاع حدود ۲۶۰۰ متر از مجموعه ی رشته کوه مشرف بر ماسوله روی خط الراس آسمانکوه-شاه معلم با گرای کلی ۲۸۰ از ماسوله قرار دارد.

مسیر های عبور از ماسوله به سمت قله به ترتیب تقریبی چشمه ملرزان (۵۰ دقیقه) , خوجه خونی (۳۰ دقیقه) , سه روبار (۱ ساعت) , کوه روبار (۴۵ دقیقه) در ارتفاع ۱۸۰۰ متر , که در مجموع ۳ تا ۳/۵ساعت طول میکشد.

همه مکان های نامبرده بجز سه روبار دارای چشمه, شیب های وملایم و پاره ای مواقع متوسط با پوشش جنگلی است. مسیر کوهروبار تا قله که با اختلاف ارتفاع ۸۰۰ متر همراه است به مدت۲/۵ ساعت طول میکشد که نیمساعت اول در مسیر جنگلی با شیب متوسط شروع شده و با خروج از جنگل بر شدت آن افزوده میشود.

در عبور از سمت راست سنگ بزرگ که از دور نمایان است و در ادامه در خظ الراس در جهت مخالف لاسه سر از سمت راست به طرف خربو تداوم پیدا میکند.

برگشت تقریبی تا کوهروبار حدود ۲ ساعت و کوهروبار تا ماسوله ۲ ساعت است.

قابل توضیح است که از قله خربو و در ادامه خط الراس بطرف شمال غربی به تقاطع راه جلال آباد – دولی چال متصل می شود که در ادامه همین راه از سمت راست و پایین قله دولی چال به خارند , لشکرگاه , دارسر , ماسوله ختم میشود که میتواند مسیر دیگر صعود و فرود قله خربو باشد. البته بافاصله ی حدود۱/۵ ساعت بیشتر از مسیر قبلی.

 

خربو : خربو یه زبان تالشی به معنی مکانی که دارای ابر میباشد است.

کمیته فنی گروه کوهنوردی تیلار

همچنین ببینید

معرفی برنامه آینده

با توجه به تقویم برنامه های سه ماهه تابستان گروه کوهنوردی تیلار رشت در سال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *