بایگانی

بایگانی برای دسته ی ‘آمورش’

برگزاری کارگاه آموزشی مبانی صعودهای زمستانه

۱۰ آذر ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

کارگاه آموزشی مبانی صعودهای زمستانه بعد از ظهر امروز با حضور ۲۱ نفر از همنوردان عزیزمان در دتر هیئت کوهنوردی استان گیلان برگزار شد.

Categories: کلاسهای آموزشی Tags:

” اجرای کارگاه آموزشی آشنایی با کوههای گیلان”

۱۸ مرداد ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

امروز چهارشنبه ۱۸ مرداد ۹۶ ، کارگاه آموزشی “آشنایی با کوههای گیلان” با حضور تعدادی از اعضاء و همنوردان عزیز در محل دفتر هیات کوهنوردی استان برگزار گردید . کارگاه فوق با کمک از نرم افزار Google Earth در دو بخش بود . ابتدا موقعیت جغرافیایی استان ، تاریخچه کوه زایی در آن و ویژه گیهای ارتفاعات استان  و همچنین تاثیر جبهه های هوایی سرد پرفشار سیبری در مقدار بارش سالانه و نوع پوشش گیاهی جبهه شمالی کوهها مورد بررسی قرار گرفت . سپس در بخش دوم به معرفی ارتفاعات و قلل شاخص از کوه “آسبیناس” در نزدیکی مرز با کشور آذربایجان تا بلندترین قله گیلان “سماموس” در شرقی ترین نقطه استان پرداخت .

با آرزوی موفقیت روز افزون

گروه کوهنوردی تیلار رشت

Categories: آمورش Tags:

“برگزاری کارگاه آموزشی بیماریهای ارتفاع”

۱ تیر ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

دیروز چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ، کارگاه آموزشی “بیماریهای ارتفاع” با حضور تعدادی از اعضا و همنوردان گروه در محل هیات کوهنوردی استان برگزار شد . در این کارگاه به تفصیل در خصوص عوامل و علایم مشخص در “کوه گرفتگی” ها شامل ضعیف و حاد ، همچنین ادم های مغزی و ریوی صحبت شد و در مورد عدم بروز و تخفیف موارد یاد شده با استفاده از منابع معتبر از جمله کتاب و جزوه و همچنین تجارب افراد بحث و تبادل نظر صورت گرفت .

با آرزوی موفقیت برای تمامی کوهنوردان

گروه کوهنوردی تیلار رشت

Categories: آمورش Tags:

کارگاه آموزشی “بیماریهای ارتفاع”

۲۸ خرداد ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

درود به همنوردان عزیز و دوست داشتنی گروه، همانطور که میدونید با فرا رسیدن فصل های بهار و تابستان و مساعد تر شدن شرایط جوی کوه های کشور برای انجام صعود های مرتفع،افراد زیادی از علاقمندان به مقوله کوهنوردی هستند که دست به صعود های یک یا چند روزه و انجام شب مانی میزنند. در محل زندگی ما گیلان و به طور واضح شهر رشت با توجه به قرار داشتن در ارتفاع تقریبا صفر متر از سطح دریا ،شرایط برای کوهنوردان به گونه ایست که صعود به ارتفاع بالا آن هم فقط در طی چند روز و تطبیق دادن بدن یا اصطلاحا هم هوا شدن با محیطی که از میزان فشار هوا در آن کاسته شده،دشوار تر از ساکنین سایر شهر ها که در ارتفاع بالاتر از سطح دریا به زندگی روزمره خودشون می پردازند،می باشد. نیاز به آموزش اصولی مبحث هم هوایی در ارتفاعات بالای ۳۰۰۰ برای جلوگیری از مبتلا شدن به ارتفاع زدگی و چگونگی واکنش و اقدامات پزشکی نسبت به پدیدار شدن علایم هر یک از بیماری های ارتفاع در افراد در صعودها امری ضروری قلمداد می شود.از این رو شما دوستان عزیز را به شرکت در کارگاه آموزشی گروه با موضوع بیماری های ارتفاع که در تاریخ ۹۶/۰۳/۳۱ برگزار خواهد شد ، دعوت می کنیم تا با بیان طرح درسی در این مورد و بهره گیری از نظرات دوستان و گفتگو در مورد آن بتوانیم در آینده راه صعود های کم خطر تری را در پیش بگیریم. مکان کارگاه متعاقبا توسط روابط عمومی اعلام خواهد شد.

با تشکر- کمیته آموزش گروه کوهنوردی تیلار

Categories: آمورش Tags:

برگزاری کارگاه “اصول تغذیه در کوهستان”

۲۹ دی ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

(تصویر از بایگانی اجرای کارگاههای آموزشی)

امروز چهارشنبه ۲۹ دی ماه آخرین کارگاه آموزشی گروه در سال ۹۵ با همت کمیته آموزش بخصوص مسئول محترم آن آقای سعید ملکی ، با عنوان “اصول تغذیه کوهستان” و با حضور تعدادی از اعضاء و همنوردان گروه در دفتر هیات کوهنوردی استان برگزار شد . در این کارگاه به تفصیل و با مشارکت اغلب شرکت کنندگان در خصوص اصول و معیارهای تغذیه در قبل ، زمان اجرا و بعد از برنامه های کوهنوردی بحث و بررسی گردید .

با آرزوی موفقیت برای تمامی کوهنوردان

گروه کوهنوردی تیلار رشت

Categories: آمورش Tags:

“کارگاه عملی برف”

۱۶ دی ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

به باور بسیاری از کوهنوردان لذت صعودهای زمستانه و پیمایش در برف  و یخ وصف ناپذیر و بی همتاست . این لذت زمانی به اوج می رسد که با بکار بستن تکنیک های مخصوص به خود به اصلی ترین هنر کوهنوردی برسیم ، هنر دست یابی به هدف در کنار حفظ ایمنی با صرف کمترین انرژی. مبنای تکنیک های پیمایش در مناطق سرد زمستانی هم همین تئوری است.
گام برداری در انواع شیب ها بدون ابزار و با ابزار ، گامبرداری با کرامپون  ، سرخوردن بدون کلنگ و با کلنگ ، کارگاه های برف ،  صعود کرده ای و همطنابی نمونه ای از تکنیک های مورد نیاز برای کوهنوردی زمستانه است . با توجه به فصل کوتاه ماندگاری برف در گیلان ، فرصت چندانی برای تمرین این تکنیک ها نداریم .
طبق تقویم گروه این جمعه  را برای آموزش و تمرین برف و یخ در نظر گرفتیم و با توجه حجم مناسب بارش در هفته های گذشته و  روزهای آفتابی و شب های یخبندان اخیر که باعث قوام  سطح برف می گردد، می توانیم روز خوبی  را برای این منظور پیش بینی کنیم .

کمیته آموزش گروه کوهنوردی تیلار رشت

Categories: آمورش Tags: