بایگانی

بایگانی برای دسته ی ‘آمورش’

سرمازدگی و یخ سوختگی پوست را بهتر بشناسیم

۲۹ دی ۱۳۹۷ بدون دیدگاه

 

 

سرمازدگی و یخ سوختگی پوست

 

یخ زدگی آسیبی است که در اثر تماس پوست بدن با یخ و چیزهای سرد ایجاد می شود. یخ زدگی معمولا پس از اینکه پوست به مدت طولانی درمعرض دمای انجماد و یا کمتر قرار بگیرد ایجاد می شود به عنوان مثال ، اگر یک قطعه یخ را به مدت طولانی مستقیما روی پوست خودقراردهید، ممکن است پوست در محل تماس با یخ دچار یخ زدگی شود. ادامه ی نوشته

Categories: مطالب آموزشی Tags:

برگزاری کارگاه طراحی مسیر

۲۸ شهریور ۱۳۹۷ بدون دیدگاه

عصر روز سه شنبه ۲۰ شهریور کارگاه آموزشی طراحی مسیر با شرکت تعدادی از اعضا و میهمانان گروه برگزار شد

Categories: کلاسهای آموزشی Tags:

اصول برقراری کمپ در کوهستان

۲۸ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه

بی‌شک کمپینک و استقرار چادر در کوهستان یکی از بایدهای فعالیت‌های کوه‌نوردی و طبیعت‌گردی است. از سویی هرکوهنورد وطبیعت‌گردی باید در کاستن از اشتباهات خود سعی کند، چرا که به اندازه کافی اتفاق و حادثه در طبیعت وجود دارد. در این راستا نکاتی اساسی در مورد روش استقرار کمپ یا همان چادر زدن مطرح است که در قالب: ن_ج_ا_ت _ش_ب_ا_ن_ه «نجات شبانه» ارایه می‌گردد که هرکدام از حروف نشان دهنده یک اصل در برقراری چادر و اصول کمپینگ است. ادامه ی نوشته

Categories: مطالب آموزشی Tags:

“گزارش نویسی در کوهنوردی”

۳ دی ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

مقدمه: در تعریف گزارش می گویند ” گزارش انتقال پاره ای از اطلاعات است به کسی که از آن بی اطلاع است و یا آگاهی کافی ندارد.” این تعریف اگر در جایی دیگر کامل نباشد در دنیای کوهنوردی تعریف کاملی است. در منطقه ای که کمتر شناخته شده است, برنامه ای اجرا کرده ایم. زیبا بودن مناظر, بکر بودن منطقه یا ویژگی دیگری این انگیزه را در ما ایجاد می کند که کوهنوردان دیگر را تشویق کنیم, مشابه این برنامه را اجرا کنند. لذا نوشتن گزارش لازم می آید, اما چه موقع باید نوشت؟ چقدر باید نوشت؟ و چه باید نوشت؟

چه موقع باید نوشت؟

گزارش نویسی سه مرحله دارد که ادامه ی نوشته

Categories: مطالب آموزشی Tags:

برگزاری کارگاه آموزشی مبانی صعودهای زمستانه

۱۰ آذر ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

کارگاه آموزشی مبانی صعودهای زمستانه بعد از ظهر امروز با حضور ۲۱ نفر از همنوردان عزیزمان در دتر هیئت کوهنوردی استان گیلان برگزار شد.

Categories: کلاسهای آموزشی Tags:

” اجرای کارگاه آموزشی آشنایی با کوههای گیلان”

۱۸ مرداد ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

امروز چهارشنبه ۱۸ مرداد ۹۶ ، کارگاه آموزشی “آشنایی با کوههای گیلان” با حضور تعدادی از اعضاء و همنوردان عزیز در محل دفتر هیات کوهنوردی استان برگزار گردید . کارگاه فوق با کمک از نرم افزار Google Earth در دو بخش بود . ابتدا موقعیت جغرافیایی استان ، تاریخچه کوه زایی در آن و ویژه گیهای ارتفاعات استان  و همچنین تاثیر جبهه های هوایی سرد پرفشار سیبری در مقدار بارش سالانه و نوع پوشش گیاهی جبهه شمالی کوهها مورد بررسی قرار گرفت . سپس در بخش دوم به معرفی ارتفاعات و قلل شاخص از کوه “آسبیناس” در نزدیکی مرز با کشور آذربایجان تا بلندترین قله گیلان “سماموس” در شرقی ترین نقطه استان پرداخت .

با آرزوی موفقیت روز افزون

گروه کوهنوردی تیلار رشت

Categories: آمورش Tags: