بایگانی

بایگانی برای دسته ی ‘کلاسهای آموزشی’

برگزاری کارگاه آموزشی مبانی صعودهای زمستانه

۱۰ آذر ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

کارگاه آموزشی مبانی صعودهای زمستانه بعد از ظهر امروز با حضور ۲۱ نفر از همنوردان عزیزمان در دتر هیئت کوهنوردی استان گیلان برگزار شد.

Categories: کلاسهای آموزشی Tags:

برگزاری کارگاه آموزشی gps

۲۶ آبان ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

کارگاه آموزشی gps و نرم افزارهای مربوط به آن ساعاتی پیش به همراه ۲۳ نفر از همنوردان عزیزمان به مدرسی سعید ملکی در دفتر هیئت کوهنوردی استان گیلان برگزار شد.

photo_2016-11-16_21-14-40

Categories: کلاسهای آموزشی Tags:

برگزاری دوره رسمی ” جستجو و نجات”

۱۰ آبان ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

nejat2(پیمایش و جستجو در شب) *

امدادرسانی در کوهستان هنوز متولی مشخص و قطعی ندارد و در بیشتر مواقع کوهنوردان در این زمینه فعال و پیش قدم بودند. چندسالی است که کارگروه جستجو و نجات در هیات ها فعال شده است و از آن مهم تر طرح درسی با این عنوان است که فدراسیون بعنوان متولی اصلی امر آموزش در کوهنوردی آن را تدوین کرده است . دوره کارآموزی جستجو و نجات یک دوره سه گانه شامل مبانی جستجو و نجات ، نجات برف (بهمن شناسی) ، نجات فنی هر کدام دو روز  تئوری و عملی  بصورت مجزا برگزار می گردند.

با توجه به رشد و علاقه روزافزون اقشار مختلف بخصوص جوانان به ورزش کوهنوردی و همچنین نیازی که امروزه در امر “جستجو ونجات ” و ارتباط تنگاتنگ آن با این ورزش احساس می شود، گروه کوهنوردی تیلار در راستای اهداف آموزشی و نیازمندی های کوهنوردی قصد برگزاری دوره مبانی جستجو در تاریخ  ۱۳و ۱۴ آبان ماه با تدریس آقای درودگر دارد.
امیدواریم با برگزاری این دوره و دوره های مشابه و بالا رفتن دانش کوهنوردی مان به برنامه هایی جسورانه تر و ایمن تر دست پیدا کنیم.

گروه کوهنوردی تیلار رشت

  • منبع عکس استفاده شده برای خبر فوق از سایت پاکوب pakub می باشد.
Categories: کلاسهای آموزشی Tags:

“اجرای کارگاه آموزشی اصول برقراری کمپ”

۵ خرداد ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

دومین کارگاه آموزشی گروه در نیم سال اول ۹۵ تحت عنوان “اصول برقراری کمپ” ، امروز عصر با کیفیتی خوب و با حضور ۱۹ نفر از اعضاء و همنوردان گروه در محل دفتر هیات کوهنوردی استان برگزار گردید .

lpRqGKoJ

Categories: کلاسهای آموزشی Tags:

برگزاری کارگاه آموزشی آشنایی با بهمن

۲۲ دی ۱۳۹۴ بدون دیدگاه

آخرین کارگاه آموزشی کمیته آموزش گروه کوهنوردی تیلار رشت در سال جاری تحت عنوان آشنایی با بهمن دقایقی پیش با حضور ۱۷ نفر در دفتر هیئت کوهنوردی استان برگزار شد. در این کارگاه ابتدا بهمن و انواع آن و عوامل ایجاد و راهکارهای پیش گیری و همچنین چگونگی مقابله در هنگام مواجهه شدن با آن و در نهایت روش‌های جستجو شخصی که گرفتار بهمن شده است به بحث و تبادل نظر در بین افراد شرکت کننده گذاشته شد. همچنین تماشا چند فیلم کوتاه از حوادث بهمن در نقاط مختلف جهان جزء برنامه های این کارگاه آموزشی بود.

photo_2016-01-12_21-23-13

Categories: کلاسهای آموزشی Tags:

برگزاری کارگاه آموزشی آشنایی با بهمن

۲۱ دی ۱۳۹۴ ۱ دیدگاه

 بهمن از پرمخاطره ترین حوادث کوهستان است . شناخت بهمن و راههای پیشگیری ، مقابله و احیاناً گریز از بهمن ، به خصوص برای ساکنین مناطق کوهستانی و کوهنوردان ضروری است. افراد محلی یا کوهنوردان به هر دلیل که در زمستان به کوهستان می روند، باید به خاطر داشته باشند که بهمن، هیچگاه راه خود را برای آنکه ما در مسیر آن هستیم تغییر نمی دهد . بهمن به معنای توده ای از برف است که در اثر نیروی خود به سمت پایین حرکت می کند . هنگامی که روی سطحی شیب دار، مقدارزیادی برف جمع شود ، عاملی فیزیکی مانند حرکت انسان، صوت ، گرما و… باعث حرکت برف و به وجود آمدن بهمن می – گردد.بهمن هایی در تاریخ ثبت شده اند که کیلومترها طی مسیر کرده اند . اما بسیار پیش آمده که به وسیله بهمنی که حتی زیر ۱۰۰ متر حرکت کرده، جان کوهنوردان را گرفته است. بنابراین شناخت انواع بهمن و راهکارهای مناسب پیشگری و مقابله در هنگام رویارویی با آن برای هر کوهنوردی لازم می‌باشد.

Presentation1

آخرین کارگاه تئوری کمیته آموزش در سال ۱۳۹۴  تحت عنوان آشنایی با بهمن روز سه شنبه ۲۲ دی ماه ساعت ۱۷ در دفتر هیئت کوهنوردی استان برگزار می‌ گردد. امیدواریم که با حضور پررنگ شما عزیزان دستاورد مناسبی از این کارگاه جهت رشد دانش کوهنوردی همنوردانمان داشته باشیم.

Categories: کلاسهای آموزشی Tags: