بایگانی

بایگانی برای دسته ی ‘معرفی کتاب های کوهنوردی’

کوهنورد کوچولو

۲۹ آبان ۱۳۹۳ بدون دیدگاه

به فرزندان خود کوهنوردی آموزش دهیم و آنان را با حفظ محیط زیست  آشنا سازیم.

کتابهای کوهنوردی برای خردسالان و نونهالان

جلد اول : کوهنورد کوچولو

نویسنده : داوود محمدی فر

تصویر گر : غزاله بیگدلو

معرفی کتاب1

 

جایی برای زنان بر روی قله آناپورنا

۲۲ آبان ۱۳۹۳ بدون دیدگاه

این کتاب فقط شرح حال صعود به کوهی بلند و خطرناک نیست ، بلکه داستان تلاش جمعی از شجاع ترین و مفاوم ترین زنانی است که با اتکا به اراده و سرسختی خود برای رسیدن به هدف تلاش میکنند . این سرگذشت آنان و مسائلی که در کار خود با آنها مواجه میشوند است. شرح حالی از کاری سازمان یافته و با برنامه است که گام به گام غیر ممکن را به امری واقعی تبدیل میکند.

جای برای زنان بر روی قله آناپورناآناپورنا قله ای بزرگ ، زیبا ، مهیب و دست نیافتنی در جایی بر روی سیاره ماست . خیلی از خوانندگان قبلی و بعدی این کتاب شاید هیچگاه امکان رفتن به پای این کوه را هم نداشته باشند ولی این نکته مهم نیست. مهم این است که در زندگی همه ما آناپورناهای مجازی زیادی وجود دارند و زمانی که دست یافیتن به آنا پورناهای حقیقی پس از تلاش به ممکن تبدیل میشود بنابراین فتح آناپورناهای مجازی نیز امکان پذیر میباشد.

اگر شما نیز در زندگی خود آناپورناهایی برای صعود داشته باشید این کتاب میتواند بهترین راهنمای اهداف شما باشد.

سفر معجزه آسای یک زن از آستانه مرگ تا رهایی از سرطان

۷ شهریور ۱۳۹۳ بدون دیدگاه

زندگینامه خودنوشت یک زن کوهنورد آمریکایی که با کوهنوردی بیماری سرطان را شکست داد، با عنوان «صعود زندگی من» توسط نشر آموت منتشر شد.
به گزارش خبرآنلاین، کتاب «صعود زندگی من» با عنوان فرعی «سفری معجزه آسا از آستانه مرگ تا پیروزی بزرگ زندگی» شامل زندگی‌نامه خودنوشت «لارا ایوانز» زنی که برای مبارزه با سرطان به فتح کوه‌ها و قله‌ها رو آورد، با ترجمه علی ایثاری کسمایی منتشر شده است.
عنوان اصلی این کتاب «The Climb Of My Life» است و روی جلد نسخه اصلی کتاب بعد از عنوان، این عبارت درج شده است: «یک سفر معجزه‌آسا از آستانه مرگ تا پیروزی».

صعود زندگی من ادامه ی نوشته

“البرز کوه” !

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ بدون دیدگاه

alborz کتاب البرز کوه از جمله آثار دکتر منوچهر ستوده است که در سال ۸۹ به همت موقوفات دکتر افشار به چاپ رسید .
این کتاب، گزارشی است خواندنی و سودمند از سال ها گشت و گذار نویسنده آن، در دامنه های رشته کوه های البرز. او که پژوهشگر و مورخ برجسته ای است، ضمن سفر به مناطق گوناگون البرز، با وضعیت جغرافیایی و تاریخی این مناطق از نزدیک آشنا شده و مهم ترین دانسته های خود در این زمینه را در کتاب حاضر گردآوری کرده است. در این کتاب، با راه های کوهستانی، راه های مال رو، پل ها، کاروانسراها، قلعه ها، گورستان ها، گیاهان و جانوران مناطق بزرگی از البرز آشنا می شویم.

alborz ادامه ی نوشته

“وحشت برفراز علم کوه”

۵ فروردین ۱۳۹۳ بدون دیدگاه

Alam koohکوهنوردی هرچند به ظاهر صعود به قلل مرتفع نشان داده می شودولی از سویی دیگر فرود به اعماق وجود انسان محسوب می شود.
کتاب وحشت بر فراز علم کوه مجموعه ای است از گزارشهای کوهنوردی. این گزارشها را کوهنوردان حرفه ای و پرسابقه ننوشته اند و اساسا فلسفه وجودی کتاب نیز در همین نکته نهفته است. یکی از اهداف کتاب رساندن این پیام است که کوهنوردی بر خلاف اسمش آنچنان که فکر می کنیم خشن و پرزحمت نیست بلکه اگر به طور اصولی و از راه درستش شروع کنید می تواند ورزشی بسیار لطیف و دلنشین باشد.
کتاب وحشت بر فراز علم کوه نوشته آقایان منوچهر سلطانی و سیامک اخطاری در تیراژ ۱۰۰۰ جلد توسط انتشارات یادواره کتاب  به چاپ رسیده است.

(منبع : وبلاگ کوه قاف )

راهنمای صعود قله های ایران

۱۸ اسفند ۱۳۹۱ بدون دیدگاه

این کتاب به شکلی کاربردی آگاهی های لازم اولیه را در دسترس کسی که میخواهد قله ای را صعود کند ، میگذارد . اطلاعات ذکر شده بیش از هز چیز متکی به تجربه های شخصی نویسنده و از این رو بسیار مطمئن و قابل استناد است . در عین حال باید توجه داشت که بعضی اطلاعات مانند کرایه ی خودرو یا قاطر ، و همچنین اطلاعات مربوط به طول راه های فرعی و پایانه های مینی بوس و اتوبوس و … در این چند سال تغییر یافته و قطعن بیش ا اینها تغییر خواهد کرد . لازم است که خواننده ، در این مورد ها اطلاعات خود را به روز کند .

باید توجه داشت که هدف اسماعیل زاده از گرد آوری این گزارشات و چاپ آن به صورت کتاب و همان طور که از نام آن بر می آید دادن اطلاعات لازم برای صعود قله های عمدتا بیش از ۳۵۰۰ متر ایران بوده است .پس این کتاب و رنجی که برای تهیه ی مطالب آن متحمل شد برای خاک خوردن در قفسه ی کتابخانه های شخصی نیست و بهتر است همه ی ما به ایده و عقاید او احترام گذاشته و کتاب را به صورت چرخشی برای اجرای برنامه های کوهنوردی در اختیار کوهنوردان قرار دهیم .