بایگانی

بایگانی برای دسته ی ‘برنامه ی آینده’

برگزاری کارگاه آموزشی اصول برقراری کمپ

۵ خرداد ۱۳۹۵ ۱ دیدگاه

استقرار در طییعت برای چند ساعت و یا شب مانی ، چه بصورت پیش بینی شده و یا در شرایط اضطرار می تواند در برنامه های کوهنوردی ، تورهای گردشگری و حتی پیک نیک های خانوادگی رخ بدهد. در این مواقع بایدها و نبایدهایمان چیست؟ آیا اصول و استانداردهایی وجود دارد تا در شرایطی ایمن تر ، راحتر و کمترین آسیب به طبعیت کمپ خود را برپا کنیم؟ شب مانی در صعودهای زمستانی چه ویژگی هایی دارد ؟ و مسایلی چون حفظ بقا در شرایط سخت و گزینه های دیگر ، مولفه هایی است که می توانیم در کارگاه اصول برقراری کمپ دانسته ها و تجربه هایمان را با هم به اشتراک بگذاریم .
حضور و مشارکت و گفت و گوی جمعی می تواند شور و نشاط و بازدهی کارگاه را تضمین نماید .

چهارشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۵ – ساعت ۱۸ – دفتر هیئت کوهنوردی استان گیلان

IMG_0677

Categories: برنامه ی آینده Tags:

برگزاری کارگاه آموزشی شناخت مسیرهای کوهنوردی گیلان ۲

۲۳ آبان ۱۳۹۴ بدون دیدگاه

یکی از مهارت های کوهنوردی ، دانش ناوبری می باشد. یعنی پیدا کردن مسیر صحیح پیمایش ، صعود و بازگشت. این پیدا نمودن لزومن به این صورت که پیش از این صعود انجام شده و مسیر را بخاطر بسپاریم نیست . بلکه دانشی است که با توجه به نشانه های منطقه ، شناخت عوارض طبیعی و مصنوعی در کوهستان ، استفاده از تجهیزات کمکی مانند نقشه و قطب نما  و GPS، شناخت خطرات و ویژگی های هرمنطقه کوهنورد بتواند مسیر صحیح و ایمن را تشخیص دهد.
می دانیم که مناطق مختلف کوهستانی ویژگی ها و شرایط خود را دارند، بطورمثال کوههای آلپ پر از شکاف های یخچالی هستند یا در رشته زاگرس در زمستان بهمن و در تابستان پرتگاهها و شکاف های سنگی تهدید کننده کوهنوردانند.
اقلیم کوهستانی گیلان نیز با توجه به پوشش به نسبت گسترده و انبوه جنگلی و هوای متغیر و مه آلود کوهستانیش خطر گم کردن مسیر صحیح و گم شدن در اعماق دره های جنگلی را به همراه دارد.

kelas.guilan
کارگاه آینده گروه کوهنوردی تیلار به همین موضوع یعنی “شناخت مسیرهای کوهستانی گیلان” می پردازد.
کارگاه های آموزشی گروه تیلار جلساتی هستند که با مشارکت حاضرین در جلسه و بصورت کارگاهی پیش می رود ، حضور دوستان کوهنورد و صاحب نظران در این عرصه کمک فراوانی  به بهتر و مفیدتر برگزار شدن جلسه می نماید،
این جلسه سه شنبه ۲۶ آبان ساعت پنج عصر در دفتر هیات کوهنوردی استان برگزار می گردد.

Categories: برنامه ی آینده Tags:

اجرای برنامه دماوند

۱۲ مرداد ۱۳۹۴ بدون دیدگاه

طبق تصمیم گیری هئیت مسئولین اجرای برنامه دماوند که به خاطر شرایط نامساعد جوی لغو شده بود در تاریخ ۲۰ تا ۲۲ مرداد به جای برنامه علم کوه به سرپرستی مصطفی قامتی اجرا خواهد شد. علاقمندان به شرکت در این برنامه می توانند روز شنبه  ۹۴/۵/۱۷ با روابط عمومی گروه تماس حاصل فرمایند.

Damavand

Categories: برنامه ی آینده Tags:

برنامه دماوند

۱۵ تیر ۱۳۹۴ بدون دیدگاه

برنامه آینده گروه کوهنوردی تیلار رشت دماوند شمالی است که طبق تصمیم هیئت مسئولین یک روز زودتر از تقویم ورزشی گروه در تاریخ ۲۵-۲۶-۲۷  تیر ۱۳۹۴ به سرپرستی مصطفی قامتی برگزار میشود. علاقمندان شرکت در این برنامه میتوانند در بعد از روز دوشنبه قبل از صعود با روابط عمومی گروه تماس حاصل فرمایند.

Damavand

Categories: برنامه ی آینده Tags:

برنامه آینده: صعود به قله سیالان

۷ خرداد ۱۳۹۴ بدون دیدگاه

برنامه آینده گروه کوهنوردی تیلار رشت در تاریخ ۱۳ و ۱۴ خرداد ماه صعود به قله سیالان است که به سرپرستی بهرام شالچی برگزار خواهد شد.

قله مرتفع سیالان با ارتفاع ۴۱۸۵ متر قسمتی از سلسله جبال در ناحیه کوهستانی البرز غربیه که در مرز بین دره الموت و دره دوهزار واقع شده است. این قله از جنوب به دره الموت ,از شرق به قلل تخت سلیمان, از غرب به قله خشچال و از شمال به دره و رودخانه دو هزار متصل می شود. شمال قله سیالان عمدتا پوشیده از جنگله و برخلاف ناحیه جنوبیش کاملا کوهستانی و مسیر جنوبی از روستای هنیز و دره الموت است. مسیر شمالی به طرف جاده دو هزار و روستای عسل محله که رو به غرب قرار دارد. سیالان مرز استان قزوین و مشخصا دره الموت با استان مازندران و شهر تنکابن می باشد. صعود به سیالان بیش از یک قله ۴۲۰۰ متری عادی انرژی بر خواهد بود مخصوصا اگه دامنه های شمالی جهت صعود انتخاب شود. چون مسیر شمالی طولانی تر از مسیر جنوبی است و از ارتفاع پایین تری هم شروع می شود.

علاقمندان شرکت در این برنامه می توانند  بعد از ظهر دوشنبه هفته صعود (۱۱ خرداد) با روابط عمومی گروه تماس حاصل نمایند.

قله سیالان

دریاسر (مسیر صعود به قله)

دریاسر (مسیر صعود به قله)

دریاسر (مسیر صعود به قله)

دریاسر (مسیر صعود به قله)

Categories: برنامه ی آینده Tags:

برنامه آینده: صعود به قله بلور

۵ اردیبهشت ۱۳۹۴ بدون دیدگاه

کوه بلور یا سفید کوه با ارتفاع ۳۴۳۱ متر در انتهای دره رودخانه پل‌رود (دره اشکور) که به جؤر اشکور (جؤر ولایت) معروف است قرار گرفته که از نظر تقسیمات اداری-سیاسی جزء شهرستان رامسر می‌باشد. این کوه، که کوهی مرزی میان رامسر و تنکابن می‌باشد، در مرز دو حوضه‌ی رودخانه‌ی لاکتراشان از زیرحوضه‌های رودخانه‌ی چالِکرودِ رامسر و سرشاخه‌های حوضه‌ی رودخانه‌ی پُل‌رود [پولؤرود] واقع شده است. و آخرین روستای دره‌ی اشکور که در پای این کوه آرمیده روستای میج و در دره چالکرودِ رامسر، روستای ییلاقی لاکتراشان می‌باشد. لازم به ذکر است که شاه سفیدکوه به وسیله‌ی کوه‌های اِرِسوج، لاکِرِه، تَنوره کَش، میان دشت، پیلارتبار، ناشمین و اِریِه احاطه شده است.

این برنامه در تاریخ ۱۱ و ۱۲ اردیبهشت به صورت ۱٫۵ روزه برگزار میگیردد. شرکت کنندگان عزیز میتوانند روز ۴شنبه ۹ اردیبهشت جهت ثبت نام با روابط عمومی گروه تماس حاصل فرمایند.
از آنجایی که صعود به این قله به صورت یک روزه هم امکان پذیر می باشد چنانچه تغییری در شکل اجرای برنامه به صورت یک روزه به وجود آید توسط روابط عمومی گروه به شما ابلاغ میگردد.

shasefidku-3

Categories: برنامه ی آینده Tags: